top of page
  • Writer's pictureLiisa-Lotta Jürgenson

Mõned rannavolle kujud, keda jälgida.

Igal spordialal on omad (kuri)kuulsad sportlased, keda enamik spordifänne ning vahel ka spordikauged inimesed teavad. Jalgpallis on nendeks Ronaldo ja Messi, korvpallis Curry ja LeBron, kergejõustikus Duplantis ja Warholm ning suusatamises mõni norrakas. Neid kõiki iseloomustab oma ala täielikku tippu kuulumine, kuid tavaliselt ka sümpaatsus ja hea iseloom. Ka rannavolles leidub igavesti kirju seltskond isiksusi, kellel tasuks silma peal hoida isegi, kui alast suurt midagi ei jaga.

Rannavolle level 100 ehk täielikud meistrid

Kui kahte nime rannavõrkpallist teada, võiks nendeks olla just Mol ja Sorum. Norrakad Anders Mol ja Christian Sorum on rannavõrkpallis võitnud kõik, mis vähegi võita annab. 25-aastase Mol ja 27-aastase Sorumi peale võib oma panuseid julgelt panna. Ja kui nad

juhtuvadki kaotama, kaotavad nad seetõttu, et vastane oli lihtsalt parem (mida juhtub harva, aga siiski juhtub!). Nende mäng on alati nauditav, jõuline ja vapustav, kuid veelgi imelisem on norrakate oskus jääda igas olukorras rahulikuks. On ka inimestena väga sümpaatsed ja muhedad kujud.

Väiksed päiksed

Kui on soov jälgida paari, kes kunagi ei tujutse ega mossita, sobib selleks suurepäraselt Kanada duo Melissa/Brandie. Hooajast 2023 koos tegutsenud Melissa Humana-Paredes ja Brandie Wilkersoni olekud platsil tuletavad kõigile inimestele meelde, miks sporti üldse tehakse- ikka selleks, et seda nautida! Kanada duo naudib rannavollet laiade naeratuste ja

häälekate tähistustega, lausa lust on näha, kui rõõmus võib rannavollet mängides olla. Eestis on sellised rõõmupallid meie oma Mart ja Kusti, kelle toretsev oleks platsil hakkab tihti külge ka vastastele. Muidugi oskavad mõlemad paarid rannavollet suurepäraselt mängida, kuid nende särav olek teeb mängude jälgimise sõltumata skoorist mõnusa ja vahva vaatamise.

Isad ja pojad, emad ja tütred

Järgmised kaks omapärast paari tulevad Itaaliast- Nicolai/Cottafava ja Gottardi/Menegatti. Paarid teeb eriliseks see, et kummaski duos on üks mängija oluliselt vanem kui teine.

Meeste paar Paolo Nicolai (34-aastane) ja Samuele Cottafava (24-aastane) mängu on tõeliselt äge vaadata nende blokk-kaitse pärast. Nicolai on üks tohutult pikk blokimees ning Cottafava absurdselt kiire kaitsemängija, mis tähendaba vaatajatele nii imelisi monster-blokke kui ka vapustavaid kaitsepalle. Valentina Gottardi (20-aastane) ja Marta Menegatti (32-aastane) duo on vaikselt hiilimas rannavolle koorekihti ja seda suuresti tänu Menegatti kogemustele ja Gottardi blokile. Gottardi tehnika on üks erakordsemaid Beach Pro tuuril ning meenutab liigutuste poolest Anders Moli blokki.
Revolutsionäärid

Kes tunneb huvi visuaalselt paeluva mängu ja kõvade löökide vastu, siis tasuks silma peal hoida Rootsi duol Ahman/Hellvig. Nende võlu seisneb hüppelt tõstmises ja muus trikitamises,

mis avab neile võimalusi palle korralikult liiva sisse virutada. Hüppeltõstet on ka varem proovitud, kuid rootslased on esimesed, kes selle edukalt oma mängustiiliks kujundanud on.
Jalgpallihuvilistele

Uutele ja rohelistele rannavolle huvilistele, kes jalgpallist vaimustuses on, sobivad jälgimiseks brasiillased Duda/Ana Patricia. Hetkel maailmakarika edetabeli tipus asetsev paar oskab

suurepärast võrkpalli mängida, kuid vahepeal tundub, et nad ei viitsi. Tänu sellele aga leiab nende mängust ka mitte võrkpallile omaseid liigutusi ning on põnev jälgida, kuidas Duda ja Ana Patricia tõestavad, et võrkpall ei pea olema rangelt kätega mängitav.


See väike nimekiri pole kindlasti lõplik ning värvikaid kujusid rannavolle maastikul on palju. Kuid ülalpool nimetatud nimesid iseloomustab see, et tegu on kõige kõrgemal tasemel mängivate paaridega, seega on nende mängud Elite16 turniiril vaadatavad volleyballworld.tv portaalis. Usun, et rannvollemaastikule alles sisenenud inimesel või ka rahvusvahelise rannavõrkpalli huvilisel on tore alustada just nende karakteritega tutvumisest ning tasapisi liikuda edasi teiste paaride juurde, et avastada rannavollekate kirjude ja suleliste seltskonnast endale meelepärane duo.

コメント


bottom of page